Cieszymy się, że nasza wypożyczalnia lawet bratGO w jakimś stopniu przyczynia się do ocalenia takich perełek. Auto, które gwiazdorzy 😉 na naszej lawecie to Skoda 1102. Jak powiedział jego nowy Właściciel „auto zostało wyrwane z trawy”. „Skoda w tym miejscu stała 16 lat. W poprzednim, jak deklarował poprzedni właściciel, prawie 30.” Auto posiada dokumenty.
Nie znamy dokładnej daty produkcji tej Skody ale była produkowana w Czechosłowacji w latach 1946-1952 jako model 1101. Fabrykę opuszczała w wersjach 2-drzwiowego sedana lub kabrioletu, 4-drzwiowego sedana, kombi, roadstera, furgonu i sanitarki, a także odkrytej wersji wojskowej.
I tu zaczyna się historia transportowanej na lawecie Skody… W 1949 roku auto zostało poddane modyfikacjom co spowodowało zmianę nazwy na Skoda 1102. Przeniesiono dźwignię zmiany biegów z podłogi na kolumnę kierownicy. Na zewnątrz różnicę stanowił przedni zderzak, połączony z nadwoziem i lakierowany na jego kolor. Wprowadzono również wywietrzniki w bocznych ścianach, przed drzwiami i zmodernizowano deskę przyrządów. Nową wersję 1102 produkowano głównie w wersji osobowej a użytkowe na ogół dalej produkowano jako model 1101. Wersję 1102 produkowano do października 1951.

Zapewne auto wkrótce będzie perfekcyjnie odrestaurowane i być może dostaniemy dalszą dokumentację filmową czy zdjęciową z postępem prac, którą chętnie umieścimy na stronie naszej wypożyczalni lawet 🙂

Poniżej dwa filmy z transportu Skody lawetą bratGO.
|
Na zakończenie informacyjnie. Wypożyczalnia lawet bratGO oferuje lawety 2 osiowe o DMC 2,7 t i załadunku 2180 kg oraz  lawety 3 osiowe o DMC 3,5 t. i załadunku 2570 kg. Wspomniane dwa rodzaje lawet są na kategorię B+E.